Canlı, doğal ve sıcak yapısıyla, dünyanın en eski inşaat malzemesi olan ahşap, inşaat normlarında yeni çevre kriterlerinin gündeme getirilmesiyle de popüler mimari trende dönüşüp, günümüzün en "yeni" inşaat malzemesi olarak karışımıza tekrar çıkmaktadır. Anadolu kültürünün de bir parçası olan ahşap taşıyıcı sistemlerinin Türkiye'nin önde gelen kurumlarından olan Parkett, FSC – PEFC sertifikalı LYA* (glulam beams) taşıyıcı sistemlerin ve metal bağlantı elemanlarının dizayn ve üretimini çözüm ortakları ile birlikte projelendirir; bunun için gerekli tüm mühendislik hizmetleri ile birlikte komple taahhüt hizmeti sunar.

Ahşap üretiminin tamamlayıcıları olarak, bir yanda yangın geciktirici/önleyici malzemeler ve diğer yanda da her türlü yüzey koruma ürünlerini de portföyünde bulunduran Parkett, projelerin gerçekleştirilmesinde her türlü teknik danışmanlık hizmeti sağlar.

*LYA (lamine yapısal ahşap) küçük ebatlarda işlenmiş ahşap elemanların çok gelişmiş tutkallar ile birbirlerine yapıştırılmasıyla elde edilen ahşap yapı ürünleridir. LYA kirişler yapı projelerinde çelik ve betona mükemmel bir alternatif sunar, ekonomik ve çevre açısından en mükemmel yapı malzemesidir.